تحقيق نقش معلمان در پيروزى انقلاب اسلامى ايران

تحقيق نقش معلمان در پيروزى انقلاب اسلامى ايران
تحقيق نقش معلمان در پيروزى انقلاب اسلامى ايران

تحقيق-نقش-معلمان-در-پيروزى-انقلاب-اسلامى-ايران«جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا»
انقلاب اسلامى ايران يکى از بزرگترين رويدادهاى تاريخى در قرن بيستم است. جهان در سال 1357 شمسى شاهد ظهور يک جهان بينى و خيزش يک ايدئولوژى با نام انقلاب اسلامى شد. قطعا در حافظه تاريخى ملت ايران و ملل دنيا خواهد ماند که رادمردى از تبار ائمه(ع) و فقط با پشتوانه ايمان، با مبارزات پانزده ساله خود توانست تمام افکار جهانيان را به خود جلب نمايد. او در آخرين يادگارى هاى خود مى گويد: اين انقلاب دستاورد ميليونها انسان ارزشمند است. اين انقلاب سيطره استعمار را در ايران براى هميشه از بين برد و سعادت فرزندان کشور را بيمه نمود.
رهبرى فرهمند کاريزماتيک با رويکرد اسلامى امام خمينى توانست بر کليه فرمولهاى حسابگرانه غربى ها در جهان پيروز گردد. او علاوه بر اينکه خود را سرباز دين و مکتب مى دانست، از مشروعيت مردمى نيز بهره مى جست و رفراندوم او براى تائيد انقلاب اسلامى يکى از بى نظيرترين جلوه هاى حضور مردم در عرصه اجتماعى است.
ياد آن روزى که بهمن گل ببار آورده بود
وان زمستانى که مستان را بهار آورده بود
ياد باد آن دل تپيد ن هاى مشتاقان يار
وان عجب نقشى که آن زيبانگار آورده بود
ما بر اين اعتقاديم که انقلاب اسلامى ريشه اى کاملا فرهنگى دارد على رغم اينکه واقفيم حضور فرهنگى غرب از جمله آمريکا و انگليس در ايران يک توالى چند صد ساله دارد، اما اين حضور در دهه هاى قبل از پيروزى انقلاب رنگ و جلوه ويژه اى به خود گرفته بود. تسلط فرهنگى و حقوقى و تدوين قانون کاپيتولاسيون، پوشش کاملا غربي، در محاق ماندن و در حاشيه ماندن فرهنگ دينى که با باور مردم گره خورده بود سبب شد تا عاملين فرهنگى کشور يعنى فرهنگيان و معلمان در خط مقدم مبارزه به جنب و جوش بيفتند. هزاران فرهنگى از جمله دانش آموزان با تاسى به پيام آور انقلاب يعنى امام خميني، خود را براى حضورى چشمگير آماده مى کردند. شرکت در مجالس و محافل بحث، بسط ايدئولوژى انقلاب، تنوير تفکر انقلابي، مبارزه با فقر فرهنگي، سوق دادن اذهان به تمدن دينى ايراني، مقابله با توطئه هاى فرهنگي، پرهيز دادن جوانان و نوجوانان از جذابيتهاى فرهنگى غرب از جمله سينما و مجالس لهو و لعب، تبيين خودباورى در جوانان و نوجوانان، تحليل انديشه هاى نويسندگان غرب ستيز و دهها مولفه ديگر که زحمت پرداخت آن را معلمان به دوش مى کشيدند. مى دانيم چه بسيار معلمانى که در اين راه از جان خويش نيز گذشتند حتى مى توان چندين استان کشور را نام برد که اولين شهيد آن نيز از بين معلمان بوده است.

دانلود فایل


لینک دانلود

✔ نمایش جزئیات بیشتر و دریافت فایل